Darmowa wysyłka od 199zł

Skóra sucha, a może odwodniona?

Twoja skóra wymaga częstego i intensywnego nawilżania, w przeciwnym razie jest szorstka, ściągnięta i łuszczy się. W związku z tym, od lat określasz typ swojej cery jako suchy. A może jednak Twoja skóra wcale nie jest sucha? Być może jest odwodniona?

 

 

S k ó r a  s u c h a

Skórą suchą określamy jeden z jej typów, który charakteryzuje zbyt małą ilością wody, składników nawilżających jak i składników tłuszczowych (lipidów). Osoby o suchej cerze często odczuwają dyskomfort związany z jej napięciem, szorstkością, a nawet pęknięciami. Ponadto, charakterystyczne dla cer suchych są: brak połysku, świąd, utrata elastyczności i podrażniania.

Suchość skóry może być uwarunkowana genetycznie i występować od urodzenia lub może pojawić się z biegiem lat, zwłaszcza w wieku dojrzałym.

 

S k ó r a  o d w o d n i o n a

Jeśli chodzi o skórę odwodnioną, to podkreślić należy, że taki stan może dotyczyć każdego typu cery. Odwodniona może być więc również skóra tłusta. Stan odwodnienia jest przejściowy. Skórze odwodnionej brakuje wody, jednak po wprowadzeniu prawidłowej pielęgnacji lub wyeliminowaniu czynników wywołujących suchość, jej stan ulegnie poprawie. Skórę odwodnioną charakteryzuje, podobnie jak suchą, szorstkość, łuszczenie się, uczucie ściągnięcia. Może być ono miejscowe.

   

 

Przyczyn odwodnionej skóry może być naprawdę wiele. Jeśli borykasz się z takim problemem, zwróć uwagę na zabiegi kosmetyczne, które stosujesz, swoją dietę, czynniki środowiskowe – wiatr, mróz, zanieczyszczenia powietrza, stres, a także kosmetyki, leki oraz używki – papierosy i alkohol. Pamiętajmy, że jeśli dyskomfort związany z suchością skóry jest znaczny, a nie udało się ustalić jego przyczyny, warto problem skonsultować z dermatologiem.

 

 

 

Zarówno skórom suchym, jak i odwodnionym polecany nasz Ceramides + Omega Repairing Cream. Zadba on od o właściwe funkcjonowanie bariery hydrolipidowej, zapobiegając nadmiernej ucieczce wody przez naskórek. Ponadto, krem łagodzi podrażnienia, niweluje uczucie ściągnięcia oraz szorstkość. Pozostawia skórę gładką, miękką i odżywioną.