Darmowa wysyłka od 199zł

Kiedy sen działa zbawiennie na skórę

Czy zdarzyło Ci się spotkać z wyrażeniem „Beauty sleep”? Funkcjonuje ono od lat w mediach społecznościowych, jednak traktowane jest raczej z przymrużeniem oka. Mało kto z nas zdaje sobie bowiem sprawę z niezwykłej wartości snu w kontekście zdrowej skóry. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak spać, aby Twoja cera na tym zyskała, zapraszamy do lektury tego posta.

Można mieć wrażenie, że podczas snu cały nasz organizm zwalnia i wypoczywa, aby o poranku mieć energię do działania na pełnych obrotach. Nic bardziej mylnego. Kiedy Ty kładziesz się do łóżka, skóra zaczyna bardzo intensywną „nocną zmianę”. Pomiędzy godziną 1 a 3 organizm usuwa toksyny i zanieczyszczenia, które „przerzuca” do układu limfatycznego. Kolejny etapem jest regeneracja. Warstwa ochronna naskórka ulega odbudowaniu, podrażnienia i niedoskonałości goją się. Ten etap jest szczególnie istotny dla skór trądzikowych, zwłaszcza z uwagi na wzrost ilości substancji przeciwzapalnych. Nocą dochodzi również do regeneracji włókien elastylowych, kluczowych dla jędrności i elastyczności skóry, a także do intensywnego dotlenienia tkanek.

Około godziny 7 powyższe procesy zwalniają, a skóra przechodzi w „tryb dzienny”.

Skoro wiemy już jak istotne dla zdrowia i wyglądu naszej skóry procesy zachodzą w nocy, pojawia się pytanie, co zrobić, aby w pełni wykorzystać potencjał tych procesów.

Przede wszystkim należy zadbać o wieczorną pielęgnację. Pierwszym etapem będzie dokładne oczyszczenie skóry, aby mogła ona przyjąć wszystkie substancje aktywne, które zafundujemy jej w kolejnych etapach. Bez względu na to czy jesteś zwolennikiem podwójnego oczyszczania czy korzystasz tylko z jednego produktu, rekomendujemy zastosowanie naszego Łagodnego Żelu Oczyszczającego Green Balance. Z jego pomocą skutecznie usuniesz wszelkie gromadzące się na twarzy w ciągi dnia zanieczyszczenia oraz makijaż.

W wieczornej pielęgnacji warto postawić na bogate formuły, ponieważ właśnie nocą, skóra potrafi najlepiej wykorzystać potencjał takich kosmetyków. Postaw na składniki, które najbardziej służą Twojej skórze, bez względu na to czy będą to peptydy, retinal, ceramidy, witaminy, kwasy. Jako zakończenie wieczornej pielęgnacji idealnie sprawdzi się wypełniony substancjami aktywnymi Krem Regenerujący Ceramides+Omega. Dzięki zawartości ceramidów, witaminy F, kwasu hialuronowego oraz ekstraktów z białej trufli i opuncji figowej skutecznie wspomaga on procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dodatkowo nawilża ją i odżywia, przywracając jędrność i zdrowy blask.

Pamiętajmy, że optymalna długość snu wynosi 7-9 godzin. Do łóżka najlepiej położyć się najpóźniej w okolicach 22.

 

Aby uniknąć trudności z zasypianiem, a także zadbać o jakość snu, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Zdecydowanie warto:

  1. wyrobić sobie rutynę zasypiania – kłaść i budzić się o stałej porze, nawet w dni wolne od pracy.
  2. zadbać o odpowiednią temperaturę w sypialni. Ważne, aby nie było nam gorąco. Pożądane są raczej niższe temperatury – 16-18 stopni.
  3. zainwestować w rolety lub zasłony, które wyeliminują dopływ światła z zewnątrz oraz nie zostawiać na noc włączonej nocnej lampki. Ciemność wpływa na wydzielanie melatoniny – hormonu odpowiedzialnego właśnie za sen.
  4. zrezygnować z oglądania telewizji, pracy przed komputerem oraz scrollowania telefonu minimum 45 minut przed snem. Emitowane przez te urządzenia niebieskie światło negatywnie wpływa na uwalnianie malatoniny. Ponadto,  pod wpływem światła HEVL mogą pojawić się zaburzenia snu.
  5. wyeliminować picie kawy w godzinach popołudniowych.